OTG Flash Bellek Dönüştürücü

Spread the love

usb otg

OTG Flash Bellek Dönüştürücü

 

Bir yanı flash bellek bir yanı OTG olan ürünler hem kaba hem verimsiz oluyor. Flash bellek üreticisi olduğumuz için bu sorunu çok iyi bilmemiz bizi yeni fikirler bulmaya teşvik etti.

 

usb otgusb otg

USB to OTG adaptör

 

Firmamızın yurt dışında özel olarak ürettirdiği bu aparat sayesinde tüm flash bellek modellerimizin ucuna OTG dönüştürücü takılabilmektedir. Yani bizim flash disklerimiz aynı zamanda hem USB hem de OTG çıkışlı olabiliyor.

OTG Nedir?

 

OTG, akıllı telefonlara takılan harici depolama çipine sahip olan bir tür flash bellektir. Telefonunuza 16GB bir OTG taktığınızda harici olarak 16GB depolama alanınız olur.

Hangi telefonlar OTG destekler?

 

Android işletim sistemine sahip ve MicroUSB diye adlandırdığımız köşeleri küçük üçgene benzeyen şarj girişine sahip tüm cihazlar OTG destekler. Eskiden akıllı telefonlar OTG seçiyordu. Yani OTG’yi telefona taktığınızda Samsung görse LG görmüyordu. Ama şimdi hemen hepsi görüyor ve anında dosya yöneticisini açıyor.

 

 

 

iPhone OTG destekler mi?

 

Kesinlikle hayır! Steve Jobs’dan beri iPhone’un tek amacı harici aksesuar ve yazılımlarla ekstra para kazanmak olduğu için, iPhone kendi cloud (bulut depolama) sisteminde harici yer satmak istemektedir. Bu yüzden depolama mantığında hiçbir cihazın harici olarak iPhone’a bağlanıp açılmasına izin vermez. iCloud sisteminin kurulma mantığı da buna bağlıdır zaten.


Spread the love