Flash Bellekte Dijital Baskı Mı, Lazer Baskı Mı?

lazer baskılı flash bellek
Spread the love

Bu konuda daha iyi bir fikir edinmek için öncelikle, dijital baskı ve lazer baskı nedir nerelerde kullanılır? Buna değinmem gerekecek, ilk olarak dijital baskıdan bahsedelim.

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, dijital yani bilgisayar ortamında hazırlanmış bir tasarım, grafik, fotoğraf ve ya çeşitli görsellerin dijital baskı makinesi kullanılarak çeşitli yüzeylere bastırılmasıdır. Dijital baskı da önemli nokta baskıya gidecek tasarımın kalitesinin yüksek olması renk ayarlarının baskıda kullanılan CMYK renkler olarak ayarlanmasıdır. Renk ve kalite ayarı tamamlandıktan sonra çeşitli kağıtlara ve plastik yüzeylere uygulanabilir.

Lazer Baskı Nedir?

Lazer Baskı, metal, ahşap, cam ve benzer sert yüzeyler üzerine lazer işlemi uygulanarak yapılan bir nevi kazıma ve ya iz bırakma işlemidir. Ancak lazer baskılamanın bir dezavantajı renk seçeneğinin bulunmamasındır.  Lazer baskı amaç bir iz işaret bırakmak olduğu için ve bunu yaparken de lazer ışınları gönderildiği için yüzeyden hangi renk çıkarsa o baskı rengi olmaktadır.lazer_baskılı_flash_bellek

Promosyonel  olarak kullanılacak flash belleklerde dijital baskı mı uygulanmalı Lazer baskı mı?

Bu tarz promosyonel ürünler için dikkat edilmesi gerekenler yüzeyin hangi malzemeden yapıldığı ve ihtiyacınızın ne olduğudur, renkli bir baskı mı kazıma şeklinde olan baskı mı? Örneğin, metal malzeme oluşan bir flash bellekte uygulanması gereken baskı lazer baskı olacaktır. Diğer yandan plastik malzemelerde renklerin daha ön planda olmasından dolayı dijital baskı tercih edilebilir. Ayrıca promosyon ürünü aldığınız firma da size en uygun baskılama çeşidini seçmek için yardımcı olacak daha fazla bilgi almak için Dijital Promosyon firması ile iletişime geçebilirsiniz.


Spread the love